BEP Video

Kaba Değerlendirme

BEP Eğitim Planı

Performans Kayıt Tablosu

Son Değerlendirme Formu

Dönem Sonu Değerlendirme

PERFORMANS  KAYIT TABLOSU

 

Çocukların performans kayıt tablolarını hazırlamak için BEP İŞLEMLERİ menüsü altında PERFORMANS KAYIT TABLOSU nı tıklanır.Açılan pencerede LİSTELE butonu ile öğrencileri listeleriz. Performans değerlendirmesini hazırlamak için ise yine çocuğu listeden işaretleyip performans değerlendirme butonuna tıklayıp değerlendirme ekranı açılır . Açılan pencerede Öncelikle değerlendiren kişiyi seçilir. ayrıca istersek çocuğun aile bilgilendirmesini burada eklemekde mümkün.
çocuğun dönem içerisinde aldığı tümseansların tarih ve saatleri planlamadan otomatik olarak çekilip  çizelgeye yerleşir.
tarihlerin üzerine farenin sol tuşu ile birkez tıkladığımızda o seansa ilişkin tüm bilgiler açılan pencerede detaylı bir şekilde görüntülenir.
Değerlendirmesini yapacağımız kazanımları listeye eklemek için, BİLDİRİM EKLE butonuna basarız.
Açılan pencerede çocuğun yıllık eğitim planında AMAÇ olarak belirlediğimiz kazanımlar listelenecektir.
Önceki dönemlerde çalıştığımız bir kazanım varsa kazanımın rengi farklı olarak görünecektir.
En son bağımsız olarak değerlendirilmiş ise Bu renk Lila Rengi olarak görünecektir.
Bağımsız değil ise sarı renkli olacaktır.

Bu kazanımlar arasında çocuk ile çalıştığımız kazanımları işaretleyip seç butonuna basarak değerlendirme tablosuna ekleriz.
Çocuğun, çalıştığımız kazanımlara ilişkin performansını belirlemek için değerlendirme kutucuklarında seçimimizi yaparız.
 Çocuğun yıllık eğitim planında amaç olarak yer almayan yada raporunda olmayan bir modülün kazanımlarını değerlendirmek için ise EXTRA BİLDİRİM EKLE butonunu tıklayarak açılan pencerede tüm eğitim prrogramlarına ve modüllere erişebiliriz.
KAYIT butonuna basarak kaydederiz. Pencereyi kapattığımızda iki farklı formatta performans kayıt tablosu oluşur…
Birinci formatta değerlendirmeler kısaltma harfleri ile görüntülenir…
İkinci formatta ise değerlendirmeler çarpı işareti ile görüntülenir….

Şimdi de Performans Kayıt Ekranının bazı önemli özelliklerine göz atalım.

Aile bilgilendirmesini yazmak için çocuğu işaretleyip aile bilgilendirme butonunu tıklaklayıp açılan pencerede çocuğun aile bilgilendirmesini yazarız…
Kayıt dedikten sonra aile bilgilendirme hazır olur ve çıktısını alabiliriz.
………
Çizelgedeki tarih ve saatlerde değişiklik yapmak için SAATLERİ DÜZENLE butonu tıkladığımızda açılan pencerede yeni saat ekleme, mevcut saati düzenleme ve silme gibi işlemler yapabiliriz...
……….
Performans kayıt tablosunda işlem yapıp keydet dedikten sonra planlama ile ilişkisi kesilir. yani planlamada seans tarihlerinde değişiklik yapılsa dahi performans kayıt tablosundaki tarihler bundan etkilenmez…

 

Eğer planlamada, yani ders programında bir değişiklik yaptıysak bu değişikliğin performans kayıt tablosuna da uygulanmasını istiyorsak,

 Planlamadaki tarih ve saatleri uyuşmayan öğrencileri görebilmek için Öğrenci listesine gelip; PLANLAMADAKİ TARİHLERİ KONTROL ET seçeneğini aktifleştirip Listele butonuna basarız.

Planlaması ile pkt si uyuşmayan öğrenciler kırmızı rekli olarak gelcektir.
Bu öğencileri işaretleyip performans değerlendirme  butonu ile değerlendirme ekranını açıp

 PLANLAMADAN SAATLERİ AL butonunu tıklarız.. böylece çizelgedeki tarih ve saatler planlamadan tekrar çekilir. böylece planlama ile pkt arasındaki  uyuşmazlık ortadan kalkmış olur.
………
Performans kayıt Ekranının bir başka önemli özelliği ise; değerlendirmeyi önceki dönemlerden çekebilbilmesidir..
Eğer daha önceki aylarda hazırladığımız bir pkt varsa, o pktyi bulunduğumuz döneme aktarabiliriz.
Bunun için;  DİĞER DÖNEMDEN AL butonunu tıklayarak açlılan pencerede AKTARILACAK DÖNEM listesinde daha önce değerlendirilmesi yapılmış ayların isimleri listelenir. Aktarmak istediğimiz ayı işaretlediğimiz zaman o dönemdeki değerlendirilen kazanımlar görüntülenir. bunların hepsini yada bir kısmını bulunduğumuz döneme aktarmak için işaretleriz ve aktar butonuna basarız..

bu şekilde sadece kazanımlar listelenir. gegeçen dönemde kazanımların enson kaldığı nokta bulunduğumuz dönememin DEĞERLENDİRME ÖNCESİ kısmına yansır.. seanslara ilişkin  kısımları tekrar değerlendirmemiz gerekir..

Eğer geçen dönemdeki seanslara ilişkin değerlendirmelerin de, olduğu gibi aktarılmasını istiyorsak. DİĞER DÖNEMDEN AL ekranında,   önce; DEĞERLENDİRMELERİ DE AKTAR seçeneğini aktifleştirip sonra dönemi ve kazanımları işaretleyip aktar tuşuna basmalıyız. Böylece aktardığımız ay değerlendirmesiyle birlikte çekilmiş olur ve üzerinde istediğimiz değişikliği yapabiliriz.

 
Copyright© 2008 Lila Yazılım
Tasarım
Lila Yazılım